چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟ 

برخی افراد هستند که بطور مداوم ناخن خود را میجوند و مدام ناخنشان در دهانشان قرار دارد و دست از این کار هم برنمیدارند . ناخن جویدن یک عادت اجباری دهانی است که نوعی عادت پارافانکشنال تلقی می‌شود و در گروه اختلال‌های وسواس فکری – عملی قرار می‌گیرد.

 

ناخن جویدن در گروه سایر اختلال‌های رفتاری و عاطفی خاص طبقه‌بندی می‌شودکه معمولا زمان آغاز آن از دوران کودکی و نوجوانی است. از جمله این اختلال‌های رفتاری مکیدن انگشت شصت و انگشت در بینی کردن هستند.علت دقیق جویدن ناخن قابل بحث است که می تواند فاکتورهای روانی، خانوادگی یا اکتسابی را شامل شود.

چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟در خانواده هایی که یکی از اعضای آنها ناخن می‌جود، احتمال آنکه این رفتار تقلید شود، بیشتر است. به همین خاطر جویدن ناخن میان کودکانی که والدینشان این رفتار را دارند، شایع تر است.

 

همچنین در مواقعی که فرد هنگام انجام یک کار سخت کنترل خود را از دست می دهد،ممکن است شروع به ناخن جویدن کند. این عادت همچنین می‌تواند با حالات و رفتارهای دیگری از قبیل عصبی شدن، بی‌حوصلگی و مضطرب بودن، مرتبط باشد.

چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟همچنین از دیگر دلایل جویدن ناخن، نداشتن عزت نفس یا گرسنگی است.به گفته کارشناسان،برخی از اختلالات روانی با جویدن ناخن همراه است. در یک مطالعه مشاهده شد، حداقل یک اختلال روانی در بیش از دوسوم کودکانی که ناخن می‌جوند، وجود دارد.

 

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، همچنین در یک مطالعه دیگر مشاهده شد، هیچ ارتباطی بین سن شروع ناخن جویدن یا شدت آن با اختلال روانی وجود ندارد.بسیار دیده شده است، در مواقعی که فرد هنگام انجام یک کار سخت کنترل خود را از دست می دهد، ممکن است شروع به ناخن جویدن کند، اما آیا ناخن جویدن نشانه بیمار بودن آن فرد است؟

چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟

 

 


لینک منبع و پست :چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟
http://www.parsnaz.ir/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%db%8c-%d8%ac%d9%88%d9%86%d8%af.html
behtarinha-ir منبع : behtarinha-ir |چرا برخی افراد ناخن خود را می جوند؟
برچسب ها : ناخن ,جویدن ,افراد ,روانی ,عادت ,اختلال‌های ,ناخن جویدن ,برخی افراد ,افراد ناخن ,جویدن ناخن ,اختلال روانی